“ДЕНЯТ ЗАПОЧВА с Георги Любенов – сега.
Възклицание:
„Как може една зелка да струва 10 лева?
Кога е било така?“
Ами може, като не ги произвеждаме.
На хората им е трудничко да го правят.
По-лесно е да се „усвоява“.
Носи се като легенда, че „половин“ София живее от евросредства.
Добре.
Ако утре ги спрат -какво следва?
Ще стане ясно кой какво може.
И тогава…
може да се наложи да се върнат по родните си места.
И да се заемат с това, което днес им е „трудничко“ -
да произвеждат.
Например… зеле.
А дотогава -
ще ядем зелка по 10 лева.
Това не е прогноза.
Това е посока.”
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.