Убийството на 17-годишната Лиза в амстердамското предградие Дуйвендрехт в сряда сутринта е част от кръвния данък, който европейските граждани плащат на либералните елити, задето ги управляват.
Лиза, която се е прибирала с колелото си след парти, е позвънила около 3:30 ч на тел. 112 и е съобщила, че непознат я преследва - в следващите мигове операторите са слушали през слушалката звуците от убийството ѝ. Полицията обаче пристига на място едва в 4:15 ч., само за да я намери захвърлена в близкия канал с прерязано гърло.
На другия ден беше заловен и извършителят: 22-годишен имигрант - кандидат за убежище, който след убийството се е скрил в бежанския център, където живеел. Същият е извършител на грабеж с опит за изнасилване на 10 август, и изнасилване с нанасяне на побой на 15 август. Самоличността и националността му, естествено, не се разкриват, тъй като той е със специален статут и под закрилата на закона.
Амстердамската полиция не пропусна да се похвали обаче, колко професионално е действала при установяването и задържането му. Нищо, че от третия път.
Кметицата на Амстердам - Фемке Халсема - излезе с дежурното сълзливо послание как "бил прекъснат един млад живот" и прочие, а за финал добави, че няма план за справяне с подобни проблеми.
Е, как ще има план, като тя самата е била "либерал на годината" през 2006 г., първият кмет на града от листата на Зелената левица от 2018 г., и яростен защитник на мароканската диаспора в страната! Едно от достиженията ѝ като кмет е многохилядният митинг в памет на Джордж Флойд през 2020 г., а при безредиците от 2024 г. в Амстердам тя забранява използването на думата "погром", считайки я за дискриминационна.
Във връзка с убийството, много млади холандки споделиха, че са ставали обект на нападения в малките часове на нощта, при което са си давали вид, че се обаждат по телефона или просто навеждали глави и мълчали, за да не дразнят насилниците си.
Впрочем, няма нужда да разкриват самоличността на извършителя, защото отдавна не е тайна, че в Европа търсят убежище най-вече престъпници - такива, които са осъдени или биха осъдени на смърт за деянията си в собствените си страни. Те са дошли в Европа с ясното намерение да насилват, да грабят и да убиват. Какво значение има дали са от Конго, Сирия, Еритрея или Афганистан?
Отделно, сама жена на улицата за тях е равносилно на плячка - така са възпитани и от такива култури идват те.
Нидерландците са рядко добри и възпитани хора, но според мен е крайно време да осъзнаят какво бъдеще завещават на децата си.
Автор: Георги Димитров
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.